Sieviešu koris “Vaiva”

Vadītāja: Lāsma Gorska
Tālrunis: 26053045
E–pasts: lasmagorska@inbox.lv

Talsu tautas nams

vaivai1

Nodarbību laiks: katru trešdienu 18.00

Koris savu vārdu ieguvis, pateicoties senajai teikai par Vaivu, kur jaunais Talsu kungs Gundedzis meklējis sev dzīvesbiedreni no novadu labākajām dziedātājām. 1947. gadā tiek noorganizēts jauktais koris, bet sieviešu grupa 60 cilvēku sastāvā koncertē arī kā patstāvīgs kolektīvs. 1967. gadā, beidzot pastāvēt jauktajam korim, izveidojas divi atsevišķi kolektīvi –sieviešu un vīru koris. No 2000. gada koris, kas iepriekš bijis Talsu rajona patērētāju biedrības koris, nonāk Talsu Tautas nama paspārnē. Kolektīva kormeistare ir Antra Strikaite, koncertmeistare –Ilze Vaice, kopš 2010. gada ar kori strādā diriģente Nora Vītiņa.
Gadiem ejot, izveidojusies cieša draudzība ar Sāremā salas (Igaunija) vīru kori “SŪM”, RTU vīru kori “Gaudeamus”, Valmieras kultūras centra vīru kori “Imanta”, Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas vīru kori “Ozols”, Krimuldas vīru kori “Vecie draugi”, Rīgas vīru kori “Dziedonis”, Ķekavas vīru kori “Ķekava”, Limbažu vīru kori “Ziedonis”, Vecumnieku jaukto kori “Malduguns”, Tjøttas salas (Norvēģija) jaukto kori, Ķekavas sieviešu kori “Daugaviete”.
Dziedāts Igaunijā, Lietuvā, Armēnijā, Polijā, Vācijā, Itālijā, Spānijā, Austrijā, Norvēģijā. “Vaiva” piedalījusies visos Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos no 1948. gada (daudzu skatu laureāts), Kurzemes novada dziesmu dienās, kā arī sieviešu un vīru koru salidojumos. Koris aktīvi koncertē savā pilsētā, novadā, Latvijā un organizē ikgadējus koncertus sadarbībā ar dzejnieci Maiju Laukmani, sniedz Ziemassvētku koncertus baznīcās, piedalās Operas svētkos Ogrē, starptautiskos festivālos Ventspilī. Gadu gaitā kora dziedātājas izpelnījušās atzinību dažādos konkursos un skatēs Latvijā un ārvalstīs. Kolektīvs var lepoties ar  iegūtu II pakāpes diplomu IX starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā “Sudraba zvani” Daugavpilī.
“Vaiva” ir koris, kas orientēts ne tikai uz kopīgu mērķi –labu skanējumu, bet arī veido īpašas savstarpējās attiecības. Atrodi jaunus draugus, kopā pavadi brīvo laiku, baudi kopīgus braucienus un kopīgu gandarījumu par labu uzstāšanos! Tas ir savs, īpatnējs dzīves stils, kas rada piederību mākslas un mākslinieku pasaulei, kam nepieciešama publikas atzinība, vajadzība būt uz skatuves un prieks par aplausiem. Tā ir sava veida narkotika, bet labā nozīmē!