Īves bibliotēka

Vadītāja: Guntra Grīnberga
Adrese: “Pils”, Tiņģere, Talsu novads, Lv-3261
Tālrunis:  63254059
E–pasts: ivebiblioteka@inbox.lv

Darba laiks:  P., O., C., Pk., S. 11.00 –18.00

ives bibl

Šī brīža Īves bibliotēka vienmēr ir bijusi saistīta ar Tiņģeres vārdu. Jau 1935. gadā Ārlavas pagasta padomes Tiņģeres nodaļai bija muižā izvietotā bibliotēka, kur 1935. gada 1. janvārī atradās 815 grāmatu eksemplāri. Gada laikā bibliotēkas fonds tika papildināts ar 24 grāmatu eksemplāriem. Grāmatas lasītāji saņēma bez maksas. Pēc kara bibliotēka izvietota Dimzās. Kad 1984. gadā tiņģernieku rīcībā nodeva jauno ciema padomes ēku, šeit ēkas pirmajā stāvā atradās arī bibliotēka. No 2009. gada bibliotēka atradās pilī: atsevišķa telpa fonda izvietojumam, atsevišķa telpa datoriem. Iedzīvotāju rīcībā nodoti seši datori ar kvalitatīvu un ātru internetu, atsevišķa rotaļu istaba mazajiem pagasta iedzīvotājiem. Te reizi mēnesī notiek arī lasītāju kluba tikšanās un dažāda veida izstādes.
Bibliotēkas bezmaksas pakalpojumi: periodikas un grāmatu izsniegšana uz mājām, lasītāju apkalpošana dzīves vietā, dažāda veida uzziņas, literāri un tematiski pasākumi, kā arī izstādes, pieeja datoriem un internetam, LNB bezmaksas datu bāzēm,  pieejams arī Talsu galvenās bibliotēkas elektroniskais katalogs.
Bibliotēkas maksas pakalpojumi: iespieddarbu melnbalta un krāsaina kopēšana, melnbalta un krāsaina datorizdruka, teksta un attēlu skenēšana, SBA pakalpojumi (lietotājs apmaksā pasta izdevumus), dokumentu iesiešana ar spirālēm.

ĪVES BIBLIOTĒKAS NOLIKUMS