Ģibuļu pagasta brīvā laika pavadīšanas un jauniešu atbalsta centrs

Vadītāja: Antra Jaunskalže
Adrese: Skolas iela 1 a, Pastende , Talsu novads, LV -3251
Tālrunis: 266561447
E –pasts: jaantra@inbox.lv

Darba laiks:  P., O., T., C., P. 9.00 – 17.00;

sestdienās, svētdienās slēgts

pastende2

ĢIBUĻU PAGASTA BRĪVĀ LAIKA PAVADĪŠANAS UN JAUNIEŠU ATBALSTA CENTRA NOLIKUMS

2003. gada 27.maijā Ģibuļu pagasta Pastendē tika atklāts Dienas Atvērtais centrs. Viena no Pastendes muižas kompleksa senajām ēkām pateicoties nevalstiskās organizācijas (toreizējā aprūpes un attīstības fonda „Vīgrieze”) izstrādātajam projektam un saņemot atbalstu no Ģibuļu pagasta padomes un toreizējā Nīderlandes Karalienes Juliānas fonda (tagad Oranje fonds) tika pielāgota mūsdienu sabiedrības pieprasījumam.

Kopš 2011. gada centra nosaukums ir Brīvā laika pavadīšanas un jauniešu atbalsta centrs. Centra apmeklētāji ir gan bērni, gan pieaugušie.

Viens no centra pamatuzdevumiem ir nodrošināt iespēju ikvienam iedzīvotājam mūžizglītības iespējas. Pirmajos darbības gados pieaugušo auditorijai bija aktuālas svešvalodu apmācības, datorzinību apgūšana, un sociālās zināšanas un prasmes. Centrs joprojām ir atvērts iedzīvotāju interesēm un organizē dažādas meistarklases un radošas nodarbības floristikā, kulinārijā utml. .

Pastendes pamatskolas audzēkņi centru apmeklē pēc stundām, kur pavada laiku līdz skolēnu autobusam. Reizi mēnesī skolēniem radošas nodarbības piedāvā „Citāda skola”. Šajās nodarbībās skolēni izgatavo darbus no dažādiem gan dabas, gan sadzīves materiāliem.

Pieaugušo auditorijai centrā tiek organizētas tikšanās ar interesantām personībām gan no tuvākiem, gan tālākiem novadiem.

Centrā ir īstenoti vairāki nozīmīgi projekti, ar kuru palīdzību ir iegādāts aprīkojums centra vajadzībām un kuros bijusi iespēja piedalīties dažādu gadagājumu un interešu grupām.

Kopš centra dibināšanas centrā darbojas Mākslas studija pieaugušajiem. Studijas dalībnieku darbi apskatāmi gan Ģibuļu pagasta gan Talsu novada citu  pagastu kultūras iestādēs, bibliotēkās. Studijas dalībnieki ir realizējuši vairākus sadarbības projektus, piedalījušies plenēros un labdarības pasākumos.

Kopš 2007. gada centrā darbojas jauniešu klubs „Kontakts”. Jaunieši centrā rod atbalstu savām idejām, kuras īsteno dažādos pasākumos un sarīkojumos.

2018. gadā pie Brīvā laika pavadīšanas un jauniešu atbalsta centra ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem tika realizēts projekts “Radošā terase Pastendē – vieta, kur ģimenēm pulcēties”- uz nojauktas ēkas pamatiem uzbūvēta Radošā terase, kur tiek rīkoti dažādi ārtelpu pasākumi.

Telpas iespējams nomāt.