Dzejas dienu ietvaros bezmaksas seanss Ivara Tontegodes filmai “Knutifikācija”

13.septembrī 17:30 kinoteātrī “Auseklis” Dzejas dienu ietvaros bezmaksas seanss Ivara Tontegodes filmai “Knutifikācija”.

“Knutifikācija” ir dokumentāla, ironiska un reizē piedzīvojumu filma par dzejnieku Knutu Skujenieku. Jauns padomju dzejnieks, atgriežoties no studijām PSRS metropolē Maskavā PSRS provincē Latvijā, saskaras ar valdošo stagnāciju un par biedinājumu citiem brīvdomīgajiem tiek notiesāts uz 7 gadiem Gulagā. Bet, pretēji čekas iecerei, viņš pēc atgriešanās no nometnes kļuvis vēl radošāks un neērtāks pastāvošajai iekārtai. Un tāds ir palicis līdz šai dienai.

Kinožurnāliste Kristīne Matīsa filmu nodēvējusi – par divu laika ziņā diezgan tālu paaudžu satikšanos vienā teritorijā, mēģinot katram ar saviem līdzekļiem izstāstīt vienu laikmetu Knuta Skujenieka un Latvijas dzīvē.

Filma savu pirmizrādi piedzīvojusi 2017.gadā un to veidojis jaunās paaudzes režisors Ivars Tontegode. Tajā ar īpašu performanci piedalās arī mūziķis Oriole, oriģinālmūziku sacerējuši un iespēlējuši arī muzikālās apvienības “The Pink Elephant” un “The future Folk Orchestra”.

Pēc filmas 19:00 Talsu, Rojas, Dundagas un Mērsraga novada literātu pasākums “Melnās ogas”, kur vienuviet satiksies jau pieredzējis novada literāts ar jaunu Dzejas ceļa gājēju, dziesma satiksies ar dzeju, un dzejnieks ar savu lasītāju.

Ieeja kinoteātra 13. septembra pasākumos ir bez maksas.

 

Māra Cēbere
Talsu Tautas nam kino daļas vadītāja
26424290