Talsu novada muzejā atskatīsimies uz Neatkarības karu Latvijā

Atzīmējot Latvijas valsts svētkus, Talsu novada muzejs 18. novembrī būs atvērts apmeklētājiem no plkst. 11.00 – 15.00 ar ieeju bez maksas.

Neatkarības kara simtgades piemiņai novembrī – patriotisma mēnesī – eksponētas divas jaunas izstādes.

“Mediķi Pirmajā pasaules karā un Latvijas Brīvības cīņās” veidota sadarbībā ar Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju un papildināta ar Talsu novada muzeja krājuma priekšmetiem, kas piederējuši mūsu novadniekiem – ķirurģei Paulīnei Birzei, diakoniju māsai Jūlijai Brašus un žēlsirdīgai māsai Aldonei Dzinters (Dzinters).
Par Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem Talsu novadā vēstī ceļojošā izstāde “Neatkarības kara varoņi”, kuras satura autors ir Talsu novada muzeja speciālists vēstures jautājumos Guntars Tenne, bet vizuālo noformējumu veidojusi Ilze Makstniece.

Mūsu tautai nozīmīgajā vēstures posmā ieskatīsimies 21. novembrī plkst. 13.00 Talsu novada muzeja sarīkojumā ar vēsturnieku piedalīšanos. Par kara medicīnu runās Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja speciālists Mārtiņš Vesperis ; par cīņām pret Bermonta armiju Kurzemē 1919. gadā – Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīva vadošais pētnieks Jānis Šiliņš.
Pasākumā laipni lūgti visi interesenti!

Gita Kļaviņa,
Talsu novada muzeja galvenā speciāliste darbā ar sabiedrību