Palielināts vecāku līdzfinansējuma apmērs interešu izglītībā

Jaunajā mācību gadā mainīsies vecāku līdzfinansējuma apmērs Talsu novada mūzikas, mākslas un sporta skolā.

Talsu novada pašvaldības mūzikas un mākslas skolās kopš 2011. gada bija noteikta atšķirīga mācību maksa. Par interešu izglītību Talsu Mūzikas un Talsu Mākslas skolā vecākiem bija jāmaksā 14,23 eiro mēnesī, bet Sabiles Mūzikas un mākslas skolā un Valdemārpils Mūzikas un mākslas skolā – 11,38 eiro mēnesī.

Savukārt Talsu Sporta skolā audzēkņiem visās sporta disciplīnās, izņemot hokeju, līdzmaksājums bija 5 eiro, bet hokejā – 15 eiro.

Talsu novada pašvaldība aprēķinājusi, ka kopējās izmaksas mēnesī vienam audzēknim Talsu Mūzikas skolā sastāda 65,71 eiro, Talsu Mākslas skolā – 70,35 eiro, Sabiles Mūzikas un mākslas skolā – 105,62 eiro un Valdemārpils Mūzikas un mākslas skolā – 92,67 eiro. Savukārt vidējās viena audzēkņa izglītošanas izmaksas Talsu Sporta skolā ir 51,34 eiro.

Turpmāk par interešu izglītības apgūšanu mūzikas un mākslas skolās vecāku līdzfinansējums noteikts 15 eiro apmērā, savukārt Talsu Sporta skolas apmeklējums vienam audzēknim, izņemot hokeja treniņus, vecākiem mēnesī izmaksās 7 eiro, bet hokeja nodarbību apmeklēšana saglabāsies esošajā apmērā – 15 eiro mēnesī.

Talsu novada pašvaldība nodrošina 50% atlaidi katram bērnam, ja interešu izglītību iegūst vismaz divi bērni no vienas ģimenes.

Inita Fedko