Atjaunos segumu uz autoceļa Talsi – Dundaga – Mazirbe

Seguma atjaunošanas būvdarbi sākušies uz autoceļa Talsi – Dundaga – Mazirbe (5,50.-15,55.km) (P125) posmā no Valdgales krustojuma līdz Cīruļkalnam. Šobrīd ceļa posmā ir ieviesti ātruma ierobežojumi 50 un 70 km/h. Posmos, kur tiek klāts asfalts, satiksmi regulē satiksmes regulētāji.

Būvdarbu ietvaros tiks ieklāta izlīdzinošā kārta un veikta virsmas apstrāde, kā arī laboti ceļa iesēdumi un autobusu pieturvietu platformas. Darbus plānots pabeigt līdz augusta vidum. Būvdarbus veic SIA Saldus ceļinieks par līgumcenu 819 657 eiro (ar PVN). Būvdarbi šajā posmā tiek veikti valdības papildu piešķirtā finansējuma 75 miljoni eiro apmērā ietvaros.

Par šiem papildu līdzekļiem būvdarbi plānoti 71 valsts ceļu objektā, kā arī atsevišķos satiksmes drošības uzlabošanas projektos. Tiks sakārtoti kopumā 595 kilometri valsts autoceļu un astoņi tilti. Posmi, kuros tiks veikti remontdarbi, tika atlasīti pēc vairākiem kritērijiem. Pirmkārt, atsevišķos objektos tiks uzsākti darbi, kas bija ieplānoti uz 2021. gadu, taču to tehniskā dokumentācija jau ir gatava un remontdarbus var uzsākt jau šogad. Ņemot vērā to, ka papildu finansējums 75 miljonu eiro apmērā ir pieejams tikai līdz šā gada 31. decembrim, investīcijas tiks ieguldītas seguma atjaunošanā. Galvenais kritērijs posmu atlasē bija autoceļu tehniskais stāvoklis un satiksmes intensitāte. Seguma atjaunošanu var veikt tajos posmos, kas ir salīdzinoši labā tehniskā stāvoklī, kuru būtiski var uzlabot, atjaunojot segumu. Kā otrs būtisks kritērijs tika ņemta vērā satiksmes intensitāte, lai ieguldījumi varētu kalpot maksimāli lielam ceļu lietotāju skaitam.

Karte ar visiem šogad plānotajiem valsts autoceļu remontdarbiem ir pieejama LVC mājas lapā www.lvceli.lv.

Informācija
Latvijas Valsts ceļi