Skates “Gada labākā būve Latvijā 2019” žūrija apskatīs klātienē Talsu novada pašvaldības objektus

Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība, sadarbojoties ar vairākām ministrijām, augstskolām un 15 būvniecības nozares sabiedriskajām organizācijām rīko skati “Gada labākā būve Latvijā 2019”. Arī Talsu novada pašvaldība gan skatei, gan konkursam izvirzījusi trīs pretendentus vērtēšanai, ko 11. februārī vērtēšanas žūrija apskatīs klātienē.

Skates „Gada labākā būve Latvijā 2019” mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2019. gadā, veicināt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem akcentējot būvniecības procesa gala rezultātu – būvi.

Skatei varēja izvirzīt būves Latvijā, kā arī Latvijas būvuzņēmēju būvētās ēkas ārzemēs, kas nodotas ekspluatācijā 2019. gadā astoņās nominācijās: “Dzīvojamā jaunbūve”, “Publiskā jaunbūve”, “Pārbūve “, “Restaurācija”, “Inženierbūve”, “Ainava”, “Koka būve”, “BIM objekts”. Žūrijas kompetencē ir izvirzīt vienu būvi ārpus nominācijām, ar žūrijas balsojumu piešķirot tai „Gada labākā būve Latvijā” lielo balvu.

Talsu novada pašvaldība nominācijā “Pārbūve” izvirzīja Talsu Galvenās bibliotēkas ēku, Firksu-Pedvāles muižas ēku un nominācijā “Ainava” – Sabiles pilsētas laukumu. Visi objekti izvirzīti skates otrajai kārtai, un 11. februārī Talsu novadā ieradīsies vērtēšanas žūrija, lai objektus novērtētu klātienē.
Trešajā kārtā iekļuvušās būves būvnieks vai pasūtītājs būs aicināts prezentēt publiski.

 

Inita Fedko