Talsu novads palielinās savu kapitāldaļu skaitu “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrībā “Piejūra””

Līdz šim “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” bija deviņu pašvaldību pārstāvēts uzņēmums, bet tagad no savām kapitāldaļām tajā ir atteikusies Jūrmalas pilsēta. Lai palielinātu savu kapitāldaļu skaitu, tās iegādāties ir nolēmis Talsu novads.

Jūrmalas pilsētas dome 20. jūnijā pieņēma lēmumu par Jūrmalas pilsētas pašvaldības tiešās līdzdalības izbeigšanu šajā pašvaldību kapitāldaļu uzņēmumā, kas nodrošina atkritumu apsaimniekošanu ne tikai Jūrmalas pilsētā, bet arī Talsu, Dundagas, Rojas, Mērsraga, Tukuma, Jaunpils, Engures un Kandavas novadā.

Jūrmalas pilsētas domei “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrībā “Piejūra”” pieder 364 kapitāldaļas vai 35,9% no pašu kapitāla. Tā visiem uzņēmuma kapitāldaļu turētājiem piedāvāja iegādāties savas kapitāldaļas par 2548 eiro (vienas kapitāldaļas vērtība ir 7 eiro), līdztekus pārņemot arī pašvaldības galvojuma saistības par labu a/s “Swedbank” 663 514 eiro apmērā.

Līdz šim Talsu novada pašvaldībai SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” pieder 235 kapitāla daļas vai 23%, bet Talsu novada galvojuma saistības šajā uzņēmumā ir 414 988 eiro apmērā. Talsu novada domes deputāti ir pārliecināti, ka pašvaldības nodrošināta atkritumu apsaimniekošana iedzīvotājiem garantē ilglaicīgumu un pārskatāmību.

To, cik kapitāldaļu būs iespējams iegādāties, lems visi “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” dalībnieki. Zināms, ka vēlmi iegādāties akcijas izteikušas arī citas pašvaldības, tādēļ tās tiks dalītas proporcionāli, ņemot vērā ieinteresēto skaitu.

 

Inita Fedko