Talsu novadu apmeklēja Latvijas vēstnieks Ukrainā

20. decembrī Talsu novada pašvaldību apmeklēja Latvijas vēstnieks Ukrainā Juris Poikāns, Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš un viņu sadarbības partneri no Saldus novada pašvaldības.

Iepazīstot Talsu novada uzkrāto pieredzi un novērtējot Talsu novada attīstību, J. Poikāns aicināja Talsu novada pašvaldību apsvērt sadarbības iespējas ar Ukrainu, tieši ar kara skarto Donbasa teritoriju.

“Jūs varat palīdzēt, daloties ar pieredzi. Mums Ukrainas situācija ir ļoti pazīstama, tagad arī tur notiek cīņa par neatkarību. 2014. gadā Ukraina izšķīrās drosmīgi iet savu ceļu, ņemot vērā Ukrainas ciešās saites ar Krieviju, tas ir ļoti grūti,” teica J. Poikāns. Viņš uzsvēra Latvijas pašvaldību sadarbības nozīmi kopējā politiskajā situācijā.

Saldus novada pārstāvji atzina, ka, apmeklējot Donbasa reģionu klātienē, Latvijas atbalsta faktors kļuvis vēl nozīmīgāks. Pašvaldība ir ieinteresēta sniegt dažāda veida palīdzību kara skartajam reģionam.

J. Poikāns aicināja arī Talsu novada pašvaldību dibināt sadarbības saites ar Donbasa reģionu Ukrainā, lai šī valsts izjustu citu valstu atbalstu un rūpes par tur notiekošo.

 

Inita Fedko