Būvdarbi Raiņa ielā tuvojas nobeigumam

Lai attīstītu transporta infrastruktūru Talsu pilsētā, tiek pārbūvēta viena no pilsētas centrālajām ielām: Raiņa iela. Būvdarbi, ko veic SIA “Talce”, tuvojas nobeigumam.

Raiņa ielas pārbūvē ir ņemtas vērā šajā kvartālā esošo uzņēmēju vajadzības, jo šī iela ved uz vienu no nozīmīgākajām rūpnieciskās apbūves teritorijām Talsu novadā.

Raiņa iela, kas ir viena no Talsu pilsētas centrālajām un visvairāk noslogotajām ielām, tiek pārbūvēta no Darba ielas krustojuma līdz pat pilsētas robežai ceļā uz Pastendi. Tās tuvumā atrodas daudz dzīvojamo māju un uzņēmumu, tādēļ sakārtota infrastruktūra ir vienlīdz svarīga gan komerctransportam, gan gājējiem un velosipēdistiem. Projektā ir atjaunots ielas un nobrauktuvju segums pie blakus esošajām mājām, izbūvēti vai pārbūvēti ūdensapgādes un sadzīves kanalizācijas tīkli, slēgtā lietus ūdens novades sistēma un ielu apgaismojums. Sakārtojot apgaismojumu pie gājēju pārejām, atbilstoši Eiropas Savienības standartiem, ir ievērojami uzlabota satiksmes drošība.

Iela tiek pārbūvēta projektā Nr. 3.3.1.0/17/l/028 “Transporta infrastruktūras attīstība Talsu pilsētā”. Tā kopējās izmaksas ir 2 463 453,09 eiro, no kā Eiropas reģionālā attīstības fonda finansējums ir 391 616,63 eiro, valsts budžeta dotācija ir 492 056,08 eiro, bet pašvaldības līdzfinansējums ir 1 579 780,38 eiro.