Rasts pagaidu risinājums zālāju pļaušanai Talsos

Aizvadītajā gadā zālāju pļaušanu Talsos pēc uzvaras iepirkuma konkursā nodrošināja SIA “Hagberg”. Šogad tika izsludināts jauns iepirkumu konkurss, par kura rezultātiem saņemta pārsūdzība. Talsu pilsētas pārvalde šobrīd radusi pagaidu risinājumu, lai līdz līguma noslēgšanas brīdim nodrošinātu pilsētas zālāju pļaušanu.

2019. gadā Talsu pilsētas zālāju pļaušanu nodrošināja SIA “Hagberg”. Līgums ar šo uzņēmumu noslēdzās tā gada novembra vidū, bet jaunais iepirkums šī gada zālienu pļaušanai izsludināts 20. martā. Lai arī pakalpojuma sniedzējs bija izvēlēts, tomēr saņemta pārsūdzība, kas nozīmē, ka nevar slēgt līgumu un sākt pilnvērtīgu pļaušanu pilsētā.

Tā kā izsludinātā iepirkuma paredzamā līguma summa bez PVN bija norādīta 49 140 eiro apmērā, tad pēc Publisko iepirkumu likuma bija nepieciešams izsludināt atklātu konkursu. Atklātā konkursa norise ilgst trīs mēnešus, turklāt vēl pēc šī termiņa iespējamas pārsūdzības, kas procesu pagarina.

Iepirkumu konkursā tika saņemti astoņi pretendentu piedāvājumi, tika noteikts uzvarētājs, bet līguma slēgšana šobrīd nav iespējama, jo saņemta rezultāta pārsūdzība. Iepirkumu komisija ir norādījusi, ka līguma slēgšana varētu notikt jūlijā.

Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Ģirts Kalnbirze, kurš šos amata pienākumus veic no 5. maija, informēja, ka, lai nodrošinātu pilsētas pļaušanu šajā starpposmā, kad nav iespējams noslēgt līgumu ar iepirkumā uzvarējušo darba veicēju, tika izsludināts zemsliekšņa iepirkums jeb cenu aptauja līdz 10 000 eiro (bez PVN). Tajā zālāju pļaušanas pakalpojuma lētāko piedāvājumu no 25. maija līdz 5. jūlijam nodrošināja SIA “Talsu namsaimnieks”.

“Visu Talsu pilsētas zālāju nopļaušana vienu reizi izmaksā 13 786 eiro (bez PVN). Saprotot, ka nepieciešams ātrs risinājums, tas ir, pēc iespējas ātrāka pakalpojuma sniedzēja izvēle, noteicām līgumcenu līdz 10 000 eiro. Tā bija iespēja rīkot cenu aptauju, ko var izdarīt nedēļas laikā. Tas nozīmē, ka nācās samazināt arī pilsētā pļaujamās platības. Šajā brīdī atteicāmies no lielo platību pļaušanas, par prioritāti nosakot zālāju pļaušanu pie ielām, iestādēm, piemiņas vietām. Pašreiz citu iespēju nav,” pastāstīja Ģ. Kalnbirze.

Līdz 5. jūlijam Talsos tiks nodrošināta zālāju pļaušana ierobežotā apjomā, bet, kolīdz varēs slēgt līgumu ar pakalpojuma sniedzēju pilnā apmērā, tā Talsu pilsētā tiks nodrošināta visu iepriekš paredzēto zālāju pļaušana.

Inita Fedko