Talsu novada sporta centros atjaunots un papildināts inventārs

Lai novada iedzīvotājiem piedāvātu daudzveidīgas iespējas ne tikai nodarboties ar sportu, bet arī dotu iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku un piekopt veselīgu dzīvesveidu, 2019. gadā Talsu novada pašvaldība piešķīra 15 000 eiro sporta inventāra iegādei.

No paveiktajiem darbiem nozīmīgākie ir zāles grīdas seguma atjaunošana (grīdas lakošana) Laucienes sporta centrā un trenažieru zāles atjaunošana Mundigciemā. Trenažieru zālei iegādāts papildu aprīkojums: gumijotu hanteļu komplekts, svaru bumbas, sols spiešanai guļus, hanteļu statīvs, svaru disku komplekts un velotrenažieris. Talsu sporta namā šogad uzstādīts jauns tablo. Jau 29. janvārī tas aizvadīja pirmo “darba dienu” Nacionālās līgas spēlē volejbolā, kur sacentās Talsu un Rīgas volejbola skolas komanda. Šim tablo, salīdzinot ar iepriekšējo, ir daudz vairāk iespēju detalizēti atspoguļot spēļu rezultātus un pašu spēles norisi, piemēram, pārtraukumus spēles laikā u.c. Tāpat uz tablo iespējams parādīt komandu nosaukumus. Līdz šim Talsu sporta namā zem tablo bija izveidoti lodziņi, kur ievietoja ar roku rakstītus komandu nosaukumus. Iepriekšējais tablo tika uzstādīts pagājušā gadsimta 80. gadu beigās, tas bija gan morāli, gan fiziski novecojis un savu laiku, vairāk nekā 30 gadus, nokalpojis godam.

Lai novada iedzīvotājiem piedāvātu daudzveidīgas iespējas ne tikai nodarboties ar sportu, bet dotu iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku un piekopt veselīgu dzīvesveidu, Stendes, Laucienes, Sabiles un Pastendes sporta centros, Talsu pilsētas sporta zālēs, Tiņģerē, Vandzenē, Valdgalē un Valdemārpilī papildināts sporta inventārs: florbola, futbola, basketbola volejbola bumbas, futbola un florbola vārtu tīkli, novusa galdi, basketbola groza stīpas, vingrošanas soli, vingrošanas paklāji, pludmales volejbola komplekti, svaru stieņi, stepa soliņi, bumbu rati, hokeja vārtu komplekts un eliptiskais trenažieris.

Talsu novada Kultūras un sporta attīstības nodaļas sporta daļas vadītājs Aivars Pekmans uzskata, ka Talsu novadā esošās sporta bāzes šobrīd ir apgādātas ar ļoti daudzveidīgu un kvalitatīvu sporta inventāru, un ja vien ir vēlme, tad katrs interesents var atrast sev piemērotāko sportošanas vai aktīvās atpūtas veidu. Noteikti arī šogad tiks uzklausīti novada sporta organizatoru priekšlikumi un vajadzības, lai turpinātu papildināt sporta inventāru novada sporta bāzēs.

 

Aivars Pekmans
Dana Vecmane