Apbalvo Talsu novada uzņēmējus

Šogad Talsu novadā uzsākta jauna tradīcija – iedibināts konkurss “Talsu novada pašvaldības uzņēmēju Gada balva”. Tas spējis vienkopus pulcēt novada stiprākos un neatlaidīgākos ļaudis: uzņēmējus. Cilvēkus, kuri nodrošinājuši darbu sev, radījuši darba vietas arī citiem, cilvēki, kuri allaž iesaistās novada sabiedriskajās aktivitātēs un nekad nav vienaldzīgi par novadā notiekošo.

Konkursa mērķis ir apzināt un godināt Talsu novada uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību novadā, veicināt Talsu novada uzņēmēju atpazīstamību, popularizējot labas uzņēmējdarbības prakses piemērus Talsu novadā un stiprināt lokālpatriotismu un piederības sajūtu.

“Talsu novads ir daudzveidīgs novads: arī uzņēmēju loks mums ir plašs un atšķirīgs. Kopumā te savu atbildību un risku diendienā uzņemas 2542 uzņēmumi. To starpā ir mājražotāji un amatnieki, kuri spējuši atrast savu nišu un pārsteidz ikvienu ar daudzveidīgu produktu klāstu; to starpā ir tirgotāji un pakalpojumu sniedzēji, kuri nodrošina ne tikai mūsu novada cilvēku ikdienas vajadzības un nepieciešamības, bet konkurē arī plašākā mērogā; to starpā ir ražošanas uzņēmumi, kuri ar savu augsto kvalitātes latiņu spējuši iekarot arī eksporta tirgus; to starpā ir lauksaimnieki, kuri joprojām pievienoto vērtību saskata mūsu pamatu pamatos: zemē un tās sniegtajos resursos; to starpā ir arī jaunie uzņēmēji, kuri tikai nesen sākuši nebaidīties no lielā atbildības svara, mēģina riskēt, gūt pieredzi un turpina būt pārliecināti par savu ideju, jo galu galā izdosies,” tā pēc aizvadītā pasākuma sacīja Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols.

Talsu novada pašvaldība ikdienā ne tikai novērtē uzņēmēju sasniegto, bet arī iespēju robežās cenšas atbalstīt un palīdzēt, piemērojot nekustamā īpašuma, telpu nomu un reklāmas atlaides, realizējot dažādus projektus, novērtē ikvienu vietējo uzņēmumu, kas piedalās iepirkumu konkursos un pēc tam rada pievienoto vērtību savai piederības vietai. Ik gadu pašvaldība dod iespēju jaunajiem uzņēmējiem piedalīties projektu konkursā “Dari Talsu novadam”, lai gūtu līdzfinansējumu biznesa idejas radīšanai vai attīstīšanai.

Uzņēmēji konkursā “Talsu novada pašvaldības Uzņēmēju gada balva” pretendēja uz sešām nominācijām: “Gada jaunais uzņēmējs”; “Gada lauksaimnieks”; “Gada mājražotājs/amatnieks”; “Gada tirgotājs/pakalpojumu sniedzējs”; “Gada investīcija”; “Ilgtspējīgākais uzņēmums”. Tās bija gana plašas, lai konkursā varētu piedalīties daudzveidīgs uzņēmēju loks.

Kopumā sešās nominācijās startēja 26 pretendenti. Nominācijā “Gada jaunais uzņēmums” tika izvirzīti četri pretendenti: Mārtiņa koku fabrika, SIA “Betona profs”, SIA “ViSound”, SIA “Rozīņu rezidence”. Par “Gada lauksaimnieka” titulu sacentās trīs pretendenti: z/s “Priednieki”, z/s “Brīvzemnieki”, SIA “Dzirnavnieki”. Nominācijā “Gada mājražotājs/amatnieks” izvirzīti z/s “Priednieki”, Inita Ozoliņa, i/k “Stādi un ziedi”, i/k “Smuk’ dāvan’” un SIA “Ceļojošais franču makarūns”. Par “Gada tirgotājs/pakalpojumu sniedzējs” godu sacentās a/s “Ingrid “ veikals “Meža dārzs”, skaistumkopšanas salons “Rožu nams”, a/s “Talsu autotransports”, SIA “Stills”, SIA “Pretpils”, a/s “Vertex”, kafejnīca “Cafe THK”. Nominācijā “Gada investīcija” izvirzīta a/s “Talsu autotransports”, biedrība “Talsu jātnieku skola”, SIA “Marize” un SIA “Baronese”. Savukārt uz Ilgtspējīgākā uzņēmuma titulu pretendē SIA “Voka”, a/s “Ingrid D”, SIA “Talsu Bio-Enerģija”, a/s “Talsu mežrūpniecība”, SIA “Talsu meliorators” un a/s “Talsu piensaimnieks”.

Konkursa vērtēšanas komisijā darbojās Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols, Lauku atbalsta dienesta Ziemeļkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītāja Juzefa Kļava, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Talsu Biznesa inkubatora vadītāja Dagmāra Dreiškena, biedrības “Talsu Komersantu klubs” pārstāve Eliko Bērziņa, nodibinājuma “Talsu novada fonds” vadītāja Iveta Rorbaha, Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra Talsu nodaļas vadītājs Alfons Spēks, Latvijas Rūpniecības un tirdzniecības kameras Kurzemes reģiona nodaļas vadītājs Ralfs Minkevičs, Valsts finanšu institūcijas “Altum” Kurzemes reģiona vadītāja Ilze Grundmane un Talsu novada pašvaldības uzņēmējdarbības koordinatore Inga Bumbule.

“Gada jaunais uzņēmējs”: SIA “Betona profs”
“Gada lauksaimnieks”: SIA “Dzirnavnieki”
“Gada mājražotājs/amatnieks”: SIA “Ceļojošais franču makarūns”
“Gada tirgotājs/pakalpojumu sniedzējs”: SIA “Pretpils”
“Gada investīcija”: A/S “Talsu autotransports”
“Ilgtspējīgākais uzņēmums”: SIA “Talsu meliorators” un A/S “Talsu piensaimnieks”
Talsu novada pašvaldības Pateicība SIA “Krauzers” kā lielākajam Talsu novadā reģistrētajam darba devējam 2019. gadā
Talsu novada pašvaldības Pateicība SIA “Vika Wood” kā lielākajam Talsu novadā reģistrētajam nodokļu maksātājam 2019. gadā
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras simpātiju balva SIA “Alfa SLS” un A/S “Talsu autotransports”
Valsts attīstības finanšu institūcijas “Altum” simpātiju balva  biedrībai “Talsu jātnieku skola”
Latvijas Investīciju attīstības aģentūras Talsu biznesa inkubatora simpātiju balva SIA “Kuršu krogs”
Lauku atbalsta dienesta Ziemeļkurzemes reģionālās pārvaldes un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Talsu biroja simpātiju balva Z/S “Priednieki”

Inita Fedko

Visi foto pieejami ŠEIT