Ziemeļkurzmes reģionālā slimnīcā Ventspilī un Talsu filiālē veikti drošības pasākumi Covid-19 (koronavīrusa) gadījumā

Sakarā ar Covid-19 jeb koronavīrusa infekcijas straujo izplatību pasaulē, arī Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī un filiālē Talsos, ir veikti nepieciešamie sagatavošanās pasākumi, ja būs nepieciešamība uzņemt, izolēt un ārstēt slimniekus ar Covid-19.

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī un filiālē Talsos veikta ventilācijas sistēmu pārbaude, veikta darbinieku papildus apmācība, iegādāti aizsargtērpi, aizsargbrilles un respiratori darbiniekiem, gadījumā, ja būs nepieciešamība uzņemt, izolēt un ārstēt slimniekus ar Covid-19. Slimnīcu telpās ir izvietoti uzskates materiāli, kas informē cilvēkus, kā rīkoties, ja ir aizdomas par Covid-19 saslimšanu. Tāpat slimnīcas personāls uztur regulāru informācijas apmaiņu ar Veselības ministriju un pilda visus Slimību profilakses un kontroles centra ieteikumus, attiecībā uz epidemioloģisko uzraudzību un sabiedrības veselības aizsardzības pasākumiem.

Slimnīcas medicīniskais personāls aicina iedzīvotājus, kuri pēdējo 14 dienu laikā ir atgriezušies no Ķīnas, Itālijas, Dienvidkorejas, Irānas vai Japānas, vai arī ir kontaktējušies ar personu, kas atgriezusies no minētajām valstīm, un kuriem sākusies akūta elpceļu saslimšana ar vismaz vienu no simptomiem – paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, elpas trūkumu, konsultēties ar ģimenes ārstu! Ja nav iespējams veidot saziņu ar ģimenes ārstu, vispirms sazinieties ar medicīnas personālu par tālākiem drošības pasākumiem zvanot uz 113, bet ja atrodaties jau pie slimnīcas uzņemšanas nodaļas durvīm zvaniet:
• Ventspils slimnīcā tālrunis saziņai 63624721 vai 25743542;
• Talsu filiāles slimnīcā tālrunis saziņai 632 23350.

Saziņa pa minētajiem kontakttālruņiem ir nepieciešama, lai personāls varētu atbilstoši reaģēt un nepieciešamības gadījumā sniegt medicīnisko palīdzību pacientam nošķirti jeb izolēti no citiem slimnīcas pacientiem, darbiniekiem vai apmeklētājiem. Šādā veidā tiek ievēroti drošības pasākumi, lai netiktu iespējamā infekcija izplatīta tālāk.
Tā kā Covid-19 infekcija skar arvien jaunas teritorijas, slimnīca aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt braucienus ārpus valsts, it īpaši kritiski izvērtējot nepieciešamību apmeklēt tādas vīrusu skartas valstis, kā Ķīna, Dienvidkoreja un Itālijas Veneto un Lombardijas reģionus.

Aicinām sekot līdzi aktualitātēm un ievērot piesardzības pasākumus atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijām.
Plašāku informāciju par Covid-19 infekciju, uzzini Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā: https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/757

 

SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”

Ventspils un Talsu filiāles slimnīcu

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa

Tālrunis saziņai: 63620982