Ikvienam atkal būs pieejami āra sporta laukumi

No 13. maija Talsu novadā ikvienam atkal būs pieejami āra sporta laukumi, izņemot āra trenažierus un vingrošanas rīkus. Tos izmantojot, visiem, izņemot vienā mājsaimniecībā dzīvojošām personām, jāievēro noteiktā divu metru distance.

Talsu novada āra sporta laukumos tagad ir atļauti individuālie treniņi un organizēti treniņi grupās sertificēta sporta trenera vadībā, ievērojot visas drošības prasības.

Neorganizēti amatieru sporta treniņi grupās bez sertificēta trenera un distancēšanās ievērošanas nav atļauti. Tas nozīmē, ka amatieru grupas, kas ikdienā bez treneru iesaistes spēlē basketbolu, futbolu, florbolu, volejbolu un citas komandu kontakta sporta spēles, aizvien nedrīkst aizvadīt kopīgus treniņus.

Šī brīža noteikumi nosaka, ka vienlaikus organizētā treniņu grupā nevar būt vairāk par 25 dalībniekiem, kuriem jāievēro savstarpēja divu metru distance, tāpat nedrīkst pārklāties dažādu treniņu grupu plūsmas. Noteikumi nosaka arī, ka sporta nodarbībās nevar iesaistīties personas, kuras ir jaunākas par 7 gadiem un vecākas par 65 gadiem.

Vienlaicīgi sporta laukumos drīkst atrasties gan individuālo fizisko aktivitāšu veicēji, gan organizētas treniņu grupas sertificēta trenera pavadībā, ievērojot savstarpējo divu metru distanci.

Par Talsu novada sporta centru darbību

Talsu novada sporta centri būs pieejami tikai Talsu novada sporta skolas treniņu procesa nodrošināšanai pēc iepriekš saskaņota treniņu grafika.

Sporta skolas audzēkņiem jārēķinās, ka ģērbtuves un dušas izmantot nebūs iespējams, atvērtas būs tikai sporta zāļu koplietošanas tualetes. Nebūs pieejami arī trenažieri, vingrošanas rīki un cits sporta inventārs. Kā ierasts, obligāts nosacījums sporta zālēs – ieeja tikai ar maiņas apaviem.

Tāpat jāievēro citi noteiktie fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Bērnu rotaļu laukumi, āra trenažieri un skeitparks arī pēc 13. maija būs apmeklētājiem slēgts.