Jaunākā informācija par koronavīrusa izplatību

Ceturtdien, 12. martā, Pasaules veselības organizācija paziņoja, ka koronavīrusa izplatība sasniegusi pandēmijas apmērus. Latvijā ar to saslimuši 10 cilvēki, Igaunijā -16, bet Lietuvā kopējais skaits sasniedzis trīs. 12. martā Krīzes vadības padome pieņēma lēmumu Latvijā izsludināt ārkārtas situāciju līdz 14. aprīlim, kas paredz dažādus būtiskus ierobežojumus.


13.03.2020.

Papildu informācija par Covid – 19 dēļ ieviestajiem ierobežojumiem Talsu novadā

12. martā Krīzes vadības padome Latvijā izsludināja ārkārtas situāciju līdz 14. aprīlim, kas paredz dažādus ierobežojumus. No 13. marta ir slēgtas skolas, bet no 23. marta mācību process notiks attālināti. Pirmsskolas izglītības iestādes ir atvērtas, bet vecākiem jāiesniedz apliecinājums par to, ka bērns, vecāki un ģimenes locekļi 14 dienas nav bijuši vīrusa skartajās bīstamajās zonās un nav bijusi saskarsme ar šādiem cilvēkiem. Valstī aizliegti visi publiskie pasākumi, kas pulcētu vairāk nekā 200 cilvēkus. Talsu novadā līdztekus valstī noteiktajiem, ieviesti papildu ierobežojumi.

Talsu novada pašvaldība pieņēmusi lēmumu līdz 14. aprīlim atcelt visus novadā paredzētos kultūras pasākumus brīvā laika pavadīšanas centros, tautas un kultūras namos. Daļa no pasākumiem tiks pārcelti, bet daļa atcelti pilnībā kolīdz būs precīzāka informācija, tā tiks publiskota. Ja uz pasākumu ir iegādātas biļetes, bet tas tiks atcelts, nauda tiks atgriezta, bet ja pārcelts, tad ar esošajām biļetēm būs iespēja pasākumu apmeklēt pārceltajā datumā.

Talsu novada dome lems par tradicionālo K. F. Amendas mūzikas svētku atcelšanu, tiks pārcelta A. Pelēča literārās prēmijas pasniegšana, Ž. Sūniņa prēmijas mākslā pasniegšana un 24. martā paredzētā iedzīvotāju tikšanās ar Talsu novada domes priekšsēdētāju Daini Karolu, tiks atceltas plānotās Sociālā dienesta atvērtās durvju dienas, visi ieplānotie veselības veicināšanas pasākumi, 20. martā paredzētā Jauniešu diena.

Talsu novada pašvaldības licencēšanas komisija neizsniegs licences līdz 14. aprīlim paredzētajiem pasākumiem.

Kinoteātris “Auseklis” pārtrauks kino seansu demonstrēšanu. Iedzīvotāji varēs atgriezt naudu par iegādātajām biļetēm tiklīdz tiks precizēta naudas atgriešanas kārtība.

Arī Talsu novada bibliotēkās atcelti publiskie pasākumi, bet grāmatu izsniegšana un lasītavas pakalpojumi tiks nodrošināti. Datora izmantošana būs iespējama ar iestādes vadītāja atļauju. Savukārt Talsu novada muzejs apmeklētājiem būs slēgts.

No 13. marta Talsu novadā nenotiks interešu izglītība, kas ietver dažādus pulciņus un kolektīvus, arī mūzikas, mākslas un sporta skolas apmeklētājiem būs slēgtas. Atcelti ir mēģinājumi, treniņi, skates. Talsu novada Bērnu un jauniešu centrā aizliegta pulcēšanās un brīvā laika pavadīšana iestādē nebūs iespējama. Tas attiecas arī uz citiem jauniešu centriem.

Talsu novada Sporta skola informē, ka nodarbību grafiks ir atcelts, nenotiks arī plānotās sacensības un došanās uz tām. Arī sporta federācijas atceļ ieplānotās sacensības, treniņu process nenotiks arī Talsu ledus hallē.

Atsevišķi Talsu novada sportisti šajās dienās atrodas ārvalstīs sacensībās, pēc viņu atgriešanās sportisti tiks informēti par nepieciešamo karantīnas ievērošanu.

Visas sporta halles un sporta zāles novadā apmeklētājiem būs slēgtas.

Nākamās nedēļas sākumā Izglītības pārvalde tiksies ar skolu direktoriem, lai saprastu, kā audzēkņiem līdz 14. aprīlim nodrošināt attālināto mācību procesu. Pēc tikšanās būs skaidrs, vai novadā tiks ieviestas kopīgas vadlīnijas, vai katra mācību iestāde izvēlēsies ērtāko rīcības veidu. Vecāki par pieņemtajiem lēmumiem tiks informēti arī e klasē.

Talsu novada pašvaldība nepārtrauks savu pakalpojumu nodrošināšanu, tomēr ikviens ir aicināts vairāk izmantot e pakalpojumus vai vērsties pie nepieciešamajiem speciālistiem attālināti. Klātienes apkalpošana notiks, bet šo iespēju būtu vēlams izmantot galējas nepieciešamības gadījumā.

Ja iedzīvotājiem nepieciešama papildu Sociālā dienesta palīdzība, tad ikviens ir aicināts sazināties ar dienesta vadītāju Daci Zeļģi (tālrunis 22008676), vadītājas vietnieci Ilzi Kārklevalku (tālrunis 20234529), vecāko sociālo darbinieci Tatjanu Kuzmuku (tālrunis 29357075) un Daci Bergmani (tālrunis 27848227).


12.03.2020.

 No 13. marta būs būtiski ierobežojumi Talsu novadā Covid – 19 dēļ

12. martā Krīzes vadības padome pieņēma lēmumu par ārkārtas situācijas izsludināšanu Latvijā līdz 14. aprīlim. Tas nozīmē, ka jau no rītdienas, 13. marta, arī Talsu novadā gaidāmi būtiski ierobežojumi.

No 13. marta līdz 14. aprīlim tiek slēgtas visas skolas, kas nozīmē, ka mācību process pēc skolēnu brīvlaika audzēkņiem tiks organizēts attālināti. Kādā veidā mācību procesu nodrošināt, tas jānosaka pašai iestādei, izvēloties situācijai un iespējām piemērotāko rīcības variantu.

No 13. marta Talsu novada pašvaldība slēgs tās nodrošinātos skolēnu pārvadājumu maršrutus.

Pirmsskolas izglītības iestādes turpinās darbu ierastajā režīmā. Bērnudārzus varēs apmeklēt tie bērni, kuru vecāki būs iesnieguši apliecinājumu, ka ne viņi, ne bērni, ne citi ģimenes locekļi nav bijuši Covid 19 skartajās bīstamajās valstīs. Ja bērns vai kāds no ģimenes locekļiem šajā laikā ir devies uz kādu no šīm valstīm, tad ir obligāti jāievēro 14 dienu ilga karantīna. Apliecinājumi vecākiem būs pieejami pirmsskolas izglītības iestādēs klātienē vai ari elektroniski, ko parakstīt ar elektronisko parakstu un nosūtīt attiecīgajai iestādei.

No 13. marta Talsu novadā tiek pārtraukta arī interešu izglītības nodrošināšana. Nenotiks ne treniņi, ne mēģinājumi, ne pulciņi, ne mācības mūzikas, mākslas un sporta skolās. Tāpat nenotiks plānotās mācību olimpiādes, tiks atcelta plānotā došanās uz publiskiem pasākumiem vai sacensībām.

Lai ierobežotu slimības izplatīšanos, visā Latvijā atcelti publiski pasākumi, kur bija paredzēts pulcēt vairāk nekā 200 iedzīvotājus.

Talsu novada pašvaldība pieņēmusi lēmumu līdz 14. aprīlim atcelt publisku pasākumu organizēšanu, apmeklētājiem būs slēgti tautas nami un kultūras centri, arī kinoteātris “Auseklis”.

Talsu novada pašvaldība lūdz pēc iespējas vairāk izmantot elektroniski pieejamos pakalpojumus, interesējošos jautājumus skaidrot attālināti, tikai galējas nepieciešamības gadījumā vēršoties iestādēs klātienē.

Talsu novada pašvaldība šobrīd ir nodrošinājusi visiem tās darbiniekiem dezinfekcijas līdzekļus, arī telpu uzkopšana notiek pastiprinātā režīmā, ievērojot dažādus piesardzības pasākumus.

Pirmdien, 16. martā, Talsu novada pašvaldībā notiks civilās aizsardzības komisijas sēde, kur izskatīs jautājumu par vīrusa COVID – 19 attīstību Latvijā un pasaulē un lems par turpmākajiem rīcības soļiem Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novadā.


Portāls “Apollo” piedāvā iespēju sekot līdzi jaunākai informācijai par vīrusa izplatību pasaulē un aktuālākajam Latvijā.

Aktuālākā informācija:

https://spkc.gov.lv/lv/

Teksta tiešraide pieejama šeit:

https://www.apollo.lv/6910025/jaunaka-informacija-par-koronavirusa-izplatibu-ceturtdien