Papildu informācija par Covid – 19 dēļ ieviestajiem ierobežojumiem Talsu novadā

12. martā Krīzes vadības padome Latvijā izsludināja ārkārtas situāciju līdz 14. aprīlim, kas paredz dažādus ierobežojumus. No 13. marta ir slēgtas skolas, bet no 23. marta mācību process notiks attālināti. Pirmsskolas izglītības iestādes ir atvērtas, bet vecākiem jāiesniedz apliecinājums par to, ka bērns, vecāki un ģimenes locekļi 14 dienas nav bijuši vīrusa skartajās bīstamajās zonās un nav bijusi saskarsme ar šādiem cilvēkiem. Valstī aizliegti visi publiskie pasākumi, kas pulcētu vairāk nekā 200 cilvēkus. Talsu novadā līdztekus valstī noteiktajiem, ieviesti papildu ierobežojumi.

Talsu novada pašvaldība pieņēmusi lēmumu līdz 14. aprīlim atcelt visus novadā paredzētos kultūras pasākumus brīvā laika pavadīšanas centros, tautas un kultūras namos. Daļa no pasākumiem tiks pārcelti, bet daļa atcelti pilnībā – kolīdz būs precīzāka informācija, tā tiks publiskota. Ja uz pasākumu ir iegādātas biļetes, bet tas tiks atcelts, nauda tiks atgriezta, bet ja pārcelts, tad ar esošajām biļetēm būs iespēja pasākumu apmeklēt pārceltajā datumā.

Talsu novada dome lems par tradicionālo K. F. Amendas mūzikas svētku atcelšanu, tiks pārcelta A. Pelēča literārās prēmijas pasniegšana, Ž. Sūniņa prēmijas mākslā pasniegšana un 24. martā paredzētā iedzīvotāju tikšanās ar Talsu novada domes priekšsēdētāju Daini Karolu, tiks atceltas plānotās Sociālā dienesta atvērtās durvju dienas, visi ieplānotie veselības veicināšanas pasākumi, 20. martā paredzētā Jauniešu diena.

Talsu novada pašvaldības licencēšanas komisija neizsniegs licences līdz 14. aprīlim paredzētajiem pasākumiem.

Kinoteātris “Auseklis” pārtrauks kino seansu demonstrēšanu. Iedzīvotājiem būs iespēja atgūt naudu par iegādātajām biļetēm, tiklīdz tiks precizēta naudas atgriešanas kārtība.

Arī Talsu novada bibliotēkās atcelti publiskie pasākumi, bet grāmatu izsniegšana un lasītavas pakalpojumi tiks nodrošināti. Datora izmantošana būs iespējama ar iestādes vadītāja atļauju. Savukārt Talsu novada muzejs apmeklētājiem būs slēgts.

No 13. marta Talsu novadā nenotiks interešu izglītība, kas ietver dažādus pulciņus un kolektīvus, arī mūzikas, mākslas un sporta skolas apmeklētājiem būs slēgtas. Atcelti ir mēģinājumi, treniņi, skates. Talsu novada Bērnu un jauniešu centrā aizliegta pulcēšanās un brīvā laika pavadīšana iestādē nebūs iespējama. Tas attiecas arī uz citiem jauniešu centriem.

Talsu novada Sporta skola informē, ka nodarbību grafiks ir atcelts, nenotiks arī plānotās sacensības un došanās uz tām. Arī sporta federācijas atceļ ieplānotās sacensības, treniņu process nenotiks arī Talsu ledus hallē.

Atsevišķi Talsu novada sportisti šajās dienās atrodas ārvalstīs sacensībās, pēc viņu atgriešanās sportisti tiks informēti par nepieciešamo karantīnas ievērošanu.
Visas sporta halles un sporta zāles novadā apmeklētājiem būs slēgtas.

Nākamās nedēļas sākumā Izglītības pārvalde tiksies ar skolu direktoriem, lai saprastu, kā audzēkņiem līdz 14. aprīlim nodrošināt attālināto mācību procesu. Pēc tikšanās būs skaidrs, vai novadā tiks ieviestas kopīgas vadlīnijas, vai katra mācību iestāde izvēlēsies ērtāko rīcības veidu. Vecāki par pieņemtajiem lēmumiem tiks informēti arī e– klasē.
Talsu novada pašvaldība nepārtrauks savu pakalpojumu nodrošināšanu, tomēr ikviens ir aicināts vairāk izmantot e– pakalpojumus vai vērsties pie nepieciešamajiem speciālistiem attālināti. Klātienes apkalpošana notiks, bet šo iespēju būtu vēlams izmantot galējas nepieciešamības gadījumā.

Ja iedzīvotājiem nepieciešama papildu Sociālā dienesta palīdzība, tad ikviens ir aicināts sazināties ar dienesta vadītāju Daci Zeļģi (tālrunis 22008676), vadītājas vietnieci Ilzi Kārklevalku (tālrunis 20234529), vecāko sociālo darbinieci Tatjanu Kuzmuku (tālrunis 29357075) un Daci Bergmani (tālrunis 27848227).

 

Aktuālākā informācija par Covid – 19: https://spkc.gov.lv/lv/

 

Inita Fedko