SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” informē par Covid-19

Sakarā ar Covid-19 infekcijas izplatību un Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumu Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” informējam iedzīvotājus par tālāku rīcību, kā būtu ieteicams rīkoties esošajā situācijā.

Sakarā ar infekcijas kontroles pasākumiem un Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumu Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”punktu Nr. 4.9, Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīcā Ventspilī un filiālē Talsos, tiek pārtraukta pacientu apmeklēšana sakarā ar karantīnas ieviešanu. Slimnīcas pacientus gan Ventspilī, gan Talsos, sākot no šodienas, 13. marta, vairs nebūs iespējams apmeklēt, lai ierobežotu inficēšanos ar Covid-19 vīrusu. Aizliegums apmeklēt slimnīcas pacientus tiks atcelts brīdī, kad normalizēsies situācija valstī.

Aicinām iedzīvotājus, kuri atgriezušies no Covid-19 infekcijas skartajām teritorijām vai kuri ir bijuši saskarsmē ar cilvēku, kurš atgriezies no šīm valstīm, būt atbildīgiem un atcelt pierakstus pie slimnīcu speciālistiem, kā arī uz plānotajiem medicīniskajiem izmeklējumiem.

Gadījumā, ja esat atgriezies no Covid-19 infekcijas skartajām teritorijām (teritoriju saraksts), vai esat bijis saskarsmē ar cilvēku, kurš atgriezies no šīm valstīm, būtu jārīkojas sekojoši:
1) Pēc atgriešanās no ceļojuma turpmākās 14 dienas jāseko līdzi savam veselības stāvoklim, kura laikā nav ieteicams doties uz darbu vai citām publiskām vietām;
2) Ja minēto 14 dienu laikā parādās kādi no elpceļu infekcijas simptomiem (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana u. c.), nekavējoties jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (turpmāk tekstā – NMPD) pa tālruni 113 un jāinformē par simptomiem un ceļojumu. Atgādinām, ka NMPD būtu jāzvana tikai tādā gadījumā, ja ir parādījušies iepriekš minētie simptomi;
3) Ja simptomi neparādās, bet esat uztraucies par esošo situāciju, un vēlaties precizēt savu stāvokli, tad aicinām zvanīt SPKC pārstāvjiem uz informatīvo tālruni 67501590 vai 67387661, kur varēsiet uzzināt visu aktuālo informāciju par Covid-19 vīrusu un saņemt konsultāciju par savu konkrēto stāvokli;
4) Ja pēc NMPD atzinuma pacientam ir konstatētas smagas elpceļu infekcijas pazīmes, tostarp apgrūtināta elpošana, mājās netiks ņemti analīžu paraugi, bet pacients tiks nogādāts dzīvesvietai tuvākajā reģionālajā slimnīcā;
5) Ziemeļkurzemes reģionalā slimnīcā tiks noņemti analīžu paraugi, kas tiks nogādāti uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāru “Latvijas Infektoloģijas centrs”. Atbilde tiks sagatavota 24 stundu laikā;
6) Ja izmeklējumu rezultāti apstiprinās saslimšanu ar Covid–19, NMPD brigāde pacientu pārvedīs uz Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu vai Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu;
7) Ja laboratorisko izmeklējumu rezultātā netiks apstiprināta saslimšana ar Covid-19, pacients turpinās ārstēšanos mājās ģimenes ārsta uzraudzībā līdz pilnīgai slimības pazīmju izzušanai. Pēc telefoniskas saziņas ģimenes ārsts izsniegs darbnespējas lapu.

Lai ierobežotu koronavīrusa Covid-19 izplatīšanos Ziemeļkurzemes regionālās slimnīcas Dzemdību nodaļā, no 13. marta, tiek pārtraukti pacientu apmeklējumi, kā arī nav atļauts dzemdībās piedalīties pavadošajām personām (tai skaitā dzemdētājas partnerim, dūlai, mātei, draudzenei u.c.).

Ierobežojumi pieņemti, lai aizsargātu māmiņu un jaundzimušo veselību un dzīvību, kā arī atbalstītu vispārējos sabiedrības epidemioloģiskās drošības mērus.

Informējam, ka sūtījumus pacientēm būs iespējams nodot, piezvanot pie Dzemdību nodaļas ieejas durvīm. Ierobežojumu laikā Dzemdību nodaļā atceltas arī lekcijas topošajiem vecākiem. Par tālāku rīcību lūgums sekot slimnīcas mājas lapā. Vairāk informācijas, zvanot pa tālruni 63624404.

Informējam iedzīvotājus, ka Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā līdz šim nav konstatēts Covid-19 inficēts gadījums.
Slimnīca aicina sekot līdzi oficiālajai informācijai SPKC un Veselības ministrijas mājas lapās: https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/757 un http://www.vm.gov.lv/.