Stājas spēkā ierobežojumu mīkstinājumi

12. martā Latvijā tika izsludināta ārkārtas situācija, kas paredz būtiskus ierobežojumus līdzšinējā iedzīvotāju ikdienas dzīvē, taču no 13. maija stājas spēkā dažādi ierobežojumu mīkstinājumi arī Talsu novadā.

Aktuālās izmaiņas Talsu novadā no 13. maija:

  • Apmeklētājiem atkal ir iespēja viesoties Talsu novada muzejā.
  • Darbu atsāks higiēnas pakalpojumu centrs un “Labo lietu lāde”.
  • Ievērojot drošību, atļautas sporta profesionālās ievirzes un sporta interešu izglītības mācības klātienē, līdz ar to, atsāksies Talsu novada sporta skolas mācību process, pēc iepriekš saskaņota treniņu grafika.
  • Talsu novada tūrisma centri un muižas atsāk sniegt tūrisma pakalpojumus āra teritorijā, ievērojot MK noteiktās prasības.
  • Dzimtsarakstu nodaļa no 12. maija klātienē reģistrēs dzimšanas un miršanas faktus, kā arī pieņems iesniegumus laulību reģistrācija. Šobrīd ir atļauta laulību reģistrācijas ceremonija dzimtsarakstu nodaļā, klātesot ne vairāk kā 25 cilvēkiem (ieskaitot dzimtsarakstu nodaļas amatpersonu). Šis nosacījums attiecas arī uz laulību noslēgšanu ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām.
  • Sabiedriskajā transportā obligāti jālieto deguna un mutes aizsegs.

Iepriekš jau informējām, ka ikvienam novada iedzīvotājam atkal ir brīvi pieejami āra sporta laukumi, izņemot skeitparku, bērnu rotaļu un āra trenažieru laukumus, kuru joprojām ir slēgti. Vairāk informācija pieejama šeit.

Spēkā ir ierobežojums, ka, ievērojot divu metru distanci, vienlaikus pulcēties publiskās iekštelpās un publiskās ārtelpās drīkst ne vairāk kā 25 personas. Izņēmums ir personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā.

Būsim atbildīgi!

Dana Vecmane