Valdība nosaka izņēmumus īpašu piesardzības pasākumu saistībā ar Covid-19 ievērošanā

Ministru kabinets piektdien vakarā ārkārtas sēdē lēma noteikt izņēmumus īpašu piesardzības pasākumu saistībā ar jaunā koronavīrusa slimību Covid-19 ievērošanā, informēja Valsts kancelejā.

Valdības ārkārtas sēde šodien notika neklātienē (aptaujas veidā), tajā pieņemot lēmumu precizēt 12.marta rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu noteiktos īpašas aizsardzības pasākumus saistībā ar Covid-19.

Līdz šim tika noteikts, ka personām, kuras atgriezušās no Covid-19 skartās valsts vai teritorijas, ir jāveic īpaši piesardzības pasākumi, tai skaitā mājas karantīna.

Taču šovakar valdība vienojās izdarīt izņēmumu šīs prasības ievērošanā attiecībā uz transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēju darbiniekiem, kuri atgriežas no darba braucieniem un komandējumiem, ja viņiem nav novērojamas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes un viņi nav atzīti par kontaktpersonām.

Kā ziņots, Covid-19 izplatības mazināšanai valstī līdz 14. aprīlim izsludināta ārkārtas situācija un noteikti dažādi ierobežojumi.

Informācijas avots: https://www.la.lv/valdiba-nosaka-iznemumus-ipasu-piesardzibas-pasakumu-saistiba-ar-covid-19-ieverosana